Vergelijkende Kaart > BNP - Wereld

Loading map...

Definitie: Deze vermelding geeft het bruto binnenlands product (bbp) of de waarde van alle eindproducten en -diensten die in een bepaald jaar in een land zijn geproduceerd. Het bbp van een natie met wisselkoersen voor koopkrachtpariteit (PPP) is de somwaarde van alle goederen en diensten die in het land worden geproduceerd en die worden gewaardeerd tegen de prijzen die in het vermelde jaar in de Verenigde Staten gelden. Dit is de maatstaf waaraan de meeste economen de voorkeur geven als ze kijken naar de welvaart per hoofd van de bevolking en als ze de levensomstandigheden of het gebruik van hulpbronnen in verschillende landen met elkaar vergelijken. De maatregel is moeilijk te berekenen, omdat een waarde in Amerikaanse dollar moet worden toegewezen aan alle goederen en diensten in het land, ongeacht of deze goederen en diensten een direct equivalent in de Verenigde Staten hebben (bijvoorbeeld de waarde van een ossenkar of niet-Amerikaanse militaire uitrusting); als gevolg daarvan zijn de PPP-schattingen voor sommige landen gebaseerd op een kleine en soms verschillende reeks goederen en diensten. Bovendien nemen veel landen niet formeel deel aan het pps-project van de Wereldbank dat deze maatregelen berekent, zodat de resulterende bbp-schattingen voor deze landen mogelijk niet nauwkeurig zijn. Voor veel ontwikkelingslanden zijn op pps-gebaseerde bbp-maatregelen veelvouden van de officiële wisselkoers (OER) -maatstaf. De verschillen tussen de OER- en PPP-nominale bbp-waarden voor de meeste rijke geïndustrialiseerde landen zijn over het algemeen veel kleiner.

Beschrijving: De kaart die hier wordt weergegeven, laat zien hoe BNP per land varieert. De kleurtint van het land komt overeen met de grootte van de indicator. Hoe donkerder de kleurtint, hoe hoger de waarde.

Referenties: CIA World Factbook - Tenzij anders vermeld, voor informatie op deze pagina correct is met ingang van 1 Januari 2018

Zie ook: BNP staafdiagram

 

LandBNP (milliarden $)Jaar
China23,1202017
Verenigde Staten van Amerika19,3602017
India9,4472017
Japan5,4052017
Duitsland4,1502017
Rusland4,0002017
Indonesië3,2432017
Brazilië3,2192017
Verenigd Koninkrijk2,8802017
Frankrijk2,8262017
Mexico2,4062017
Italië2,3072017
Turkije2,1332017
Zuid-Korea2,0272017
Saudi-Arabië1,7892017
Spanje1,7692017
Canada1,7642017
Iran1,6312017
Australië1,2352017
Thailand1,2292017
Egypte1,1992017
Taiwan1,1752017
Nigeria1,1182017
Polen1,1112017
Pakistan1,0562017
Maleisië9262017
Nederland9152017
Argentinië9122017
Filipijnen8752017
Zuid-Afrika7572017
Colombia7132017
Verenigde Arabische Emiraten6922017
Bangladesh6872017
Irak6612017
Vietnam6442017
Algerije6292017
België5262017
Zweden5222017
Zwitserland5172017
Singapore5142017
Kazachstan4742017
Roemenië4742017
Hongkong4532017
Chili4522017
Oostenrijk4342017
Peru4252017
Venezuela3892017
Noorwegen3762017
Oekraïne3662017
Ierland3452017
Qatar3422017
Myanmar3312017
Israël3162017
Portugal3112017
Koeweit3032017
Marokko3002017
Griekenland3002017
Denemarken2862017
Hongarije2842017
Sri Lanka2782017
Finland2422017
Oezbekistan2222017
Ethiopië1962017
Angola1922017
Ecuador1892017
Oman1882017
Soedan1872017
Nieuw-Zeeland1862017
Slowakije1792017
Belarus1762017
Dominicaanse Republiek1732017
Azerbeidzjan1672017
Kenia1632017
Tanzania1632017
Bulgarije1522017
Guatemala1382017
Tunesië1362017
Cuba1332016
Ghana1302017
Puerto Rico1272017
Servië1072017
Turkmenistan1042017
Kroatië1002017
Panama992017
Ivoorkust962017
Litouwen912017
Jordanië892017
Uganda892017
Libanon882017
Costa Rica852017
Bolivië842017
Kameroen822017
Nepal792017
Uruguay782017
Macao742017
Slovenië702017
Bahrein702017
Afghanistan702017
Jemen692017
Zambia692017
Paraguay682017
Congo (Democratische Republiek)682017
Luxemburg642017
Cambodja642017
Libië632017
El Salvador572017
Letland532017
Syrië502015
Laos492017
Honduras462017
Bosnië-Herzegovina442017
Senegal432017
Trinidad en Tobago432017
Estland412017
Mali412017
Noord-Korea402015
Madagaskar402017
Botswana402017
Georgië392017
Mongolië382017
Mozambique372017
Gabon372017
Nicaragua362017
Albanië362017
Burkina Faso362017
Zimbabwe342017
Brunei332017
Macedonië322017
Papoea-Nieuw-Guinea312017
Tsjaad302017
Equatoriaal-Guinea292017
Congo (Volksrepubliek)292017
Tadzjikistan282017
Mauritius272017
Armenië272017
Namibië272017
Guinea262017
Jamaica262017
Benin252017
Rwanda252017
Kirgizstan232017
Malawi222017
Niger222017
Moldavië202017
Haïti202017
Malta192017
IJsland182017
Somalië172017
Mauritanië172017
Togo122017
Sierra Leone122017
Ngwane112017
Montenegro112017
Nieuw-Caledonië112015
Eritrea102017
Bahama's92017
Fiji92017
Burundi82017
Suriname82017
Monaco82015
Lesotho72017
Bhutan72017
Guyana62017
Timor Leste62017
Liechtenstein52014
Barbados52017
Liberia42017
Kaapverdië42017
Djibouti42017
Gambia42017
Centraal-Afrikaanse Republiek32017
Andorra32015
Belize32017
Guinee-Bissau32017
Seychellen32017
Caymaneilanden32014
Antigua en Barbuda22017
Saint Lucia22017
Groenland22015
San Marino22017
Grenada22017
Sint-Kitts en Nevis22017
Comoren (Unie)12017
Salomon12017
Saint Vincent en de Grenadines12017
Samoa12017
Westelijke Sahara12007
Dominica12017
Vanuatu12017
São Tomé en Principe12017
Tonga12017
Palau02017
Falkland02012
Kiribati02017
Nauru02017
Tuvalu02017