Vergelijkende Kaart > BNP - Europa

Loading map...

Definitie: Deze vermelding geeft het bruto binnenlands product (bbp) of de waarde van alle eindproducten en -diensten die in een bepaald jaar in een land zijn geproduceerd. Het bbp van een natie met wisselkoersen voor koopkrachtpariteit (PPP) is de somwaarde van alle goederen en diensten die in het land worden geproduceerd en die worden gewaardeerd tegen de prijzen die in het vermelde jaar in de Verenigde Staten gelden. Dit is de maatstaf waaraan de meeste economen de voorkeur geven als ze kijken naar de welvaart per hoofd van de bevolking en als ze de levensomstandigheden of het gebruik van hulpbronnen in verschillende landen met elkaar vergelijken. De maatregel is moeilijk te berekenen, omdat een waarde in Amerikaanse dollar moet worden toegewezen aan alle goederen en diensten in het land, ongeacht of deze goederen en diensten een direct equivalent in de Verenigde Staten hebben (bijvoorbeeld de waarde van een ossenkar of niet-Amerikaanse militaire uitrusting); als gevolg daarvan zijn de PPP-schattingen voor sommige landen gebaseerd op een kleine en soms verschillende reeks goederen en diensten. Bovendien nemen veel landen niet formeel deel aan het pps-project van de Wereldbank dat deze maatregelen berekent, zodat de resulterende bbp-schattingen voor deze landen mogelijk niet nauwkeurig zijn. Voor veel ontwikkelingslanden zijn op pps-gebaseerde bbp-maatregelen veelvouden van de officiële wisselkoers (OER) -maatstaf. De verschillen tussen de OER- en PPP-nominale bbp-waarden voor de meeste rijke geïndustrialiseerde landen zijn over het algemeen veel kleiner.

Beschrijving: De kaart die hier wordt weergegeven, laat zien hoe BNP per land varieert. De kleurtint van het land komt overeen met de grootte van de indicator. Hoe donkerder de kleurtint, hoe hoger de waarde.

Referenties: CIA World Factbook - Tenzij anders vermeld, voor informatie op deze pagina correct is met ingang van 1 Januari 2018

Zie ook: BNP staafdiagram

 

LandBNP (milliarden $)Jaar
Duitsland4,1502017
Verenigd Koninkrijk2,8802017
Frankrijk2,8262017
Italië2,3072017
Turkije2,1332017
Spanje1,7692017
Polen1,1112017
Nederland9152017
België5262017
Zweden5222017
Zwitserland5172017
Roemenië4742017
Oostenrijk4342017
Noorwegen3762017
Tsjechië3732017
Oekraïne3662017
Ierland3452017
Portugal3112017
Griekenland3002017
Denemarken2862017
Hongarije2842017
Finland2422017
Slowakije1792017
Belarus1762017
Bulgarije1522017
Servië1072017
Kroatië1002017
Litouwen912017
Slovenië702017
Luxemburg642017
Letland532017
Bosnië-Herzegovina442017
Estland412017
Albanië362017
Macedonië322017
Moldavië202017
Malta192017
IJsland182017
Montenegro112017
Monaco82015
Liechtenstein52014
Andorra32015
San Marino22017