Vergelijkende Kaart > BNP - Europa

Loading map...

Definitie: Deze vermelding geeft het bruto binnenlands product (bbp) of de waarde van alle eindproducten en -diensten die in een bepaald jaar in een land zijn geproduceerd. Het bbp van een natie met wisselkoersen voor koopkrachtpariteit (PPP) is de somwaarde van alle goederen en diensten die in het land worden geproduceerd en die worden gewaardeerd tegen de prijzen die in het vermelde jaar in de Verenigde Staten gelden. Dit is de maatstaf waaraan de meeste economen de voorkeur geven als ze kijken naar de welvaart per hoofd van de bevolking en als ze de levensomstandigheden of het gebruik van hulpbronnen in verschillende landen met elkaar vergelijken. De maatregel is moeilijk te berekenen, omdat een waarde in Amerikaanse dollar moet worden toegewezen aan alle goederen en diensten in het land, ongeacht of deze goederen en diensten een direct equivalent in de Verenigde Staten hebben (bijvoorbeeld de waarde van een ossenkar of niet-Amerikaanse militaire uitrusting); als gevolg daarvan zijn de PPP-schattingen voor sommige landen gebaseerd op een kleine en soms verschillende reeks goederen en diensten. Bovendien nemen veel landen niet formeel deel aan het pps-project van de Wereldbank dat deze maatregelen berekent, zodat de resulterende bbp-schattingen voor deze landen mogelijk niet nauwkeurig zijn. Voor veel ontwikkelingslanden zijn op pps-gebaseerde bbp-maatregelen veelvouden van de officiële wisselkoers (OER) -maatstaf. De verschillen tussen de OER- en PPP-nominale bbp-waarden voor de meeste rijke geïndustrialiseerde landen zijn over het algemeen veel kleiner.

Beschrijving: De kaart die hier wordt weergegeven, laat zien hoe BNP per land varieert. De kleurtint van het land komt overeen met de grootte van de indicator. Hoe donkerder de kleurtint, hoe hoger de waarde.

Referenties: CIA World Factbook - Tenzij anders vermeld, voor informatie op deze pagina correct is met ingang van 1 Januari 2019

Zie ook: BNP staafdiagram

 

LandBNP (milliarden $)Jaar
Duitsland4,1992017
Verenigd Koninkrijk2,9252017
Frankrijk2,8562017
Italië2,3172017
Turkije2,1862017
Spanje1,7782017
Polen1,1262017
Nederland9242017
België5292017
Zwitserland5232017
Zweden5182017
Roemenië4832017
Oostenrijk4412017
Noorwegen3812017
Tsjechië3762017
Oekraïne3702017
Ierland3532017
Portugal3142017
Griekenland2992017
Hongarije2902017
Denemarken2882017
Finland2452017
Slowakije1802017
Belarus1792017
Bulgarije1542017
Servië1062017
Kroatië1022017
Litouwen912017
Slovenië712017
Luxemburg622017
Letland542017
Bosnië-Herzegovina452017
Estland422017
Albanië362017
Macedonië312017
Moldavië242017
Malta192017
IJsland182017
Montenegro112017
Monaco82015
Liechtenstein52014
Andorra32015
San Marino22017