Vergelijkende Kaart > BNP - Wereld

Loading map...

Definitie: Deze vermelding geeft het bruto binnenlands product (bbp) of de waarde van alle eindproducten en -diensten die in een bepaald jaar in een land zijn geproduceerd. Het bbp van een natie met wisselkoersen voor koopkrachtpariteit (PPP) is de somwaarde van alle goederen en diensten die in het land worden geproduceerd en die worden gewaardeerd tegen de prijzen die in het vermelde jaar in de Verenigde Staten gelden. Dit is de maatstaf waaraan de meeste economen de voorkeur geven als ze kijken naar de welvaart per hoofd van de bevolking en als ze de levensomstandigheden of het gebruik van hulpbronnen in verschillende landen met elkaar vergelijken. De maatregel is moeilijk te berekenen, omdat een waarde in Amerikaanse dollar moet worden toegewezen aan alle goederen en diensten in het land, ongeacht of deze goederen en diensten een direct equivalent in de Verenigde Staten hebben (bijvoorbeeld de waarde van een ossenkar of niet-Amerikaanse militaire uitrusting); als gevolg daarvan zijn de PPP-schattingen voor sommige landen gebaseerd op een kleine en soms verschillende reeks goederen en diensten. Bovendien nemen veel landen niet formeel deel aan het pps-project van de Wereldbank dat deze maatregelen berekent, zodat de resulterende bbp-schattingen voor deze landen mogelijk niet nauwkeurig zijn. Voor veel ontwikkelingslanden zijn op pps-gebaseerde bbp-maatregelen veelvouden van de officiële wisselkoers (OER) -maatstaf. De verschillen tussen de OER- en PPP-nominale bbp-waarden voor de meeste rijke geïndustrialiseerde landen zijn over het algemeen veel kleiner.

Beschrijving: De kaart die hier wordt weergegeven, laat zien hoe BNP per land varieert. De kleurtint van het land komt overeen met de grootte van de indicator. Hoe donkerder de kleurtint, hoe hoger de waarde.

Referenties: CIA World Factbook - Tenzij anders vermeld, voor informatie op deze pagina correct is met ingang van 1 Januari 2019

Zie ook: BNP staafdiagram

 

LandBNP (milliarden $)Jaar
China23,2102017
Verenigde Staten van Amerika19,4902017
India9,4742017
Japan5,4432017
Duitsland4,1992017
Rusland4,0162017
Indonesië3,2502017
Brazilië3,2482017
Verenigd Koninkrijk2,9252017
Frankrijk2,8562017
Mexico2,4632017
Italië2,3172017
Turkije2,1862017
Zuid-Korea2,0352017
Spanje1,7782017
Saudi-Arabië1,7752017
Canada1,7742017
Iran1,6402017
Australië1,2482017
Thailand1,2362017
Egypte1,2042017
Taiwan1,1892017
Polen1,1262017
Nigeria1,1212017
Pakistan1,0612017
Maleisië9332017
Nederland9242017
Argentinië9222017
Filipijnen8772017
Zuid-Afrika7672017
Colombia7122017
Verenigde Arabische Emiraten6962017
Bangladesh6902017
Irak6492017
Vietnam6492017
Algerije6302017
België5292017
Singapore5282017
Zwitserland5232017
Zweden5182017
Roemenië4832017
Kazachstan4792017
Hongkong4562017
Chili4522017
Oostenrijk4412017
Peru4302017
Venezuela3822017
Noorwegen3812017
Tsjechië3762017
Oekraïne3702017
Ierland3532017
Qatar3402017
Myanmar3302017
Israël3172017
Portugal3142017
Griekenland2992017
Marokko2992017
Koeweit2902017
Hongarije2902017
Denemarken2882017
Sri Lanka2762017
Finland2452017
Oezbekistan2232017
Ethiopië2012017
Angola1942017
Ecuador1932017
Oman1902017
Nieuw-Zeeland1892017
Slowakije1802017
Belarus1792017
Soedan1772017
Dominicaanse Republiek1732017
Azerbeidzjan1722017
Kenia1642017
Tanzania1632017
Bulgarije1542017
Guatemala1382017
Tunesië1382017
Cuba1372017
Ghana1342017
Puerto Rico1302017
Servië1062017
Panama1042017
Turkmenistan1042017
Kroatië1022017
Ivoorkust972017
Litouwen912017
Kameroen902017
Uganda892017
Jordanië892017
Paraguay892017
Libanon882017
Costa Rica842017
Bolivië842017
Nepal792017
Uruguay782017
Jemen742017
Macao722017
Slovenië712017
Bahrein712017
Afghanistan692017
Zambia692017
Congo (Democratische Republiek)692017
Cambodja642017
Luxemburg622017
Libië622017
Senegal552017
Letland542017
El Salvador512017
Syrië502015
Laos492017
Honduras462017
Bosnië-Herzegovina452017
Trinidad en Tobago432017
Estland422017
Mali412017
Noord-Korea402015
Madagaskar402017
Georgië402017
Mongolië402017
Botswana392017
Mozambique372017
Gabon372017
Nicaragua362017
Albanië362017
Burkina Faso362017
Zimbabwe342017
Brunei342017
Equatoriaal-Guinea322017
Macedonië312017
Papoea-Nieuw-Guinea302017
Congo (Volksrepubliek)292017
Tsjaad292017
Tadzjikistan282017
Armenië282017
Mauritius282017
Guinea282017
Namibië272017
Jamaica262017
Benin252017
Rwanda252017
Moldavië242017
Kirgizstan232017
Malawi222017
Niger222017
Somalië202017
Haïti202017
Malta192017
IJsland182017
Mauritanië172017
Togo132017
Bahama's122017
Ngwane122017
Sierra Leone122017
Nieuw-Caledonië112017
Montenegro112017
Eritrea92017
Suriname92017
Fiji92017
Burundi82017
Monaco82015
Timor Leste72017
Bhutan72017
Lesotho72017
Guyana62017
Liberia62017
Gambia62017
Barbados52017
Liechtenstein52014
Kaapverdië42017
Djibouti42017
Centraal-Afrikaanse Republiek32017
Andorra32015
Belize32017
Guinee-Bissau32017
Seychellen32017
Saint Lucia32017
Caymaneilanden32014
Groenland22015
Antigua en Barbuda22017
San Marino22017
Grenada22017
Sint-Kitts en Nevis22017
Salomon12017
Comoren (Unie)12017
Saint Vincent en de Grenadines12017
Samoa12017
Westelijke Sahara12007
Dominica12017
Vanuatu12017
São Tomé en Principe12017
Tonga12017
Palau02017
Kiribati02017
Falkland02015
Nauru02017
Tuvalu02017