Vergelijkende Kaart > BNP - Wereld

Loading map...

Definitie: Deze indicator geeft het bruto binnenlands product (BBP) of de waarde van alle finale goederen en diensten geproduceerd in een land in een bepaald jaar. Een natie BBP in koopkrachtpariteit (KKP) de wisselkoersen is de som waarde van alle geproduceerde goederen en diensten in het land gewaardeerd tegen de prijzen die gelden in de Verenigde Staten. Dit is de maatregel de meeste economen het liefst als we kijken naar per hoofd van de bevolking welvaart en bij de vergelijking van de leefomstandigheden of het gebruik van middelen tussen de landen. De maatregel is moeilijk te berekenen, als een dollar waarde moet worden toegekend aan alle goederen en diensten in het land, ongeacht of deze goederen en diensten hebben een direct equivalent in de Verenigde Staten (bijvoorbeeld de waarde van een ossenwagen of niet-Amerikaanse militaire uitrusting), als gevolg, PPP schattingen van sommige landen zijn gebaseerd op een klein en soms andere set van goederen en diensten. Daarnaast hebben veel landen niet officieel deelnemen aan de Wereldbank PPS-project dat deze maatregelen berekent, zodat de resulterende BBP-ramingen voor deze landen precisie missen. Voor veel ontwikkelingslanden, PPP-based BBP maatregelen zijn een veelvoud van de officiĆ«le wisselkoers (OER) te meten. Het verschil tussen de OER-en PPP-luidend BBP-waarden voor het grootste deel van de weathly geĆÆndustrialiseerde landen zijn over het algemeen veel kleiner.

Beschrijving: De kaart hier weergegeven laat zien hoe BNP verschilt per land. De kap van het land komt overeen met de grootte van de indicator. Hoe donkerder de kleur, hoe hoger de waarde.

Referenties: CIA World Factbook - Tenzij anders vermeld, voor informatie op deze pagina correct is met ingang van 1 Januari 2014

See also: BNP bar chart

 

Country NameBNP (milliarden $)Year of Estimate
Verenigde Staten van Amerika16,7202013
China13,3902013
India4,9902013
Japan4,7292013
Duitsland3,2272013
Rusland2,5532013
Brazilië2,4162013
Verenigd Koninkrijk2,3872013
Frankrijk2,2762013
Mexico1,8452013
Italië1,8052013
Zuid-Korea1,6662013
Canada1,5182013
Spanje1,3892013
Indonesië1,2852013
Turkije1,1672013
Australië9982013
Iran9872013
Saudi-Arabië9282013
Taiwan9262013
Polen8142013
Argentinië7712013
Nederland7002013
Thailand6732013
Zuid-Afrika5962013
Pakistan5742013
Egypte5512013
Colombia5272013
Maleisië5252013
Nigeria4792013
Filipijnen4542013
België4222013
Venezuela4072013
Zweden3942013
Hongkong3812013
Zwitserland3712013
Oostenrijk3612013
Vietnam3592013
Peru3442013
Singapore3392013
Oekraïne3372013
Chili3352013
Bangladesh3252013
Roemenië2892013
Tsjechië2862013
Algerije2852013
Noorwegen2822013
Israël2732013
Verenigde Arabische Emiraten2702013
Griekenland2672013
Irak2492013
Kazachstan2442013
Portugal2432013
Denemarken2112013
Qatar1992013
Hongarije1972013
Finland1962013
Ierland1902013
Marokko1802013
Koeweit1662013
Ecuador1582013
Belarus1502013
Nieuw-Zeeland1362013
Sri Lanka1352013
Slowakije1332013
Angola1322013
Cuba1212012
Ethiopië1182013
Oezbekistan1132013
Myanmar1112013
Tunesië1082013
Syrië1082011
Bulgarije1052013
Azerbeidzjan1032013
Dominicaanse Republiek1012013
Oman952013
Ghana902013
Soedan902013
Guatemala822013
Servië802013
Kenia802013
Tanzania792013
Kroatië792013
Libië742013
Litouwen672013
Puerto Rico652010
Libanon642013
Jemen622013
Panama622013
Costa Rica612013
Bolivië592013
Slovenië572013
Uruguay562013
Turkmenistan552013
Uganda542013
Kameroen532013
Macao522013
El Salvador472013
Paraguay462013
Afghanistan452013
Ivoorkust442013
Luxemburg432013
Nepal422013
Jordanië402013
Noord-Korea402012
Cambodja402013
Honduras392013
Letland392013
Bahrein352013
Botswana342013
Bosnië-Herzegovina322013
Gabon302013
Estland302013
Congo (Democratische Republiek)292013
Albanië282013
Mozambique282013
Tsjaad282013
Nicaragua282013
Senegal282013
Georgië272013
Trinidad en Tobago272013
Burkina Faso272013
Zambia252013
Timor Leste252013
Jamaica252013
Macedonië232013
Brunei222013
Madagaskar222013
Mauritius212013
Laos212013
Armenië212013
Congo (Volksrepubliek)202013
Papoea-Nieuw-Guinea202013
Equatoriaal-Guinea202013
Tadzjikistan192013
Mali192013
Namibië182013
Mongolië172013
Benin172013
Rwanda162013
Malawi152013
Kirgizstan142013
Niger142013
Haïti132013
Moldavië132013
IJsland132013
Guinea132013
Bahama's112013
Malta112013
Nieuw-Caledonië92008
Sierra Leone92013
Mauritanië82013
Zimbabwe72013
Montenegro72013
Togo72013
Suriname72013
Barbados72013
Guyana72013
Ngwane62013
Monaco62012
Somalië62010
Burundi62013
Bhutan52013
Eritrea52013
Fiji42013
Lesotho42013
Gambia42013
Centraal-Afrikaanse Republiek32013
Liechtenstein32009
Andorra32012
Belize32013
Liberia32013
Djibouti32013
Seychellen22013
Caymaneilanden22008
Kaapverdië22013
Saint Lucia22013
Groenland22011
Guinee-Bissau22013
Salomon22013
Antigua en Barbuda22013
Grenada12013
Saint Vincent en de Grenadines12013
San Marino12013
Vanuatu12013
Samoa12013
Dominica12013
Sint-Kitts en Nevis12013
Comoren (Unie)12013
Westelijke Sahara12007
Tonga12013
Kiribati12013
São Tomé en Principe02013
Palau02013
Falkland02007
Nauru02005
Tuvalu02013